ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Разом з дитиною

Бункер-Лінії Арпада. А ви ще міркуєте "чи варто відвідати з дітьми?"

    Розташований бункер в Воловецькому районі Закарпатської області і побудований угорцями під час Другої світової війни. Більш детальнішу інформацію, історію, походження назви ви дізнаєтесь з офіційного сайту http://arpad-line.com/, або вам  на місті розповість ваш особистий гід.
Мої діти підліткового віку захоплюються всім містичним, їх улюблена передача «Містична Україна», а її ведучий Марк Дробот - їх кумир. Тому ми чекали запланований день екскурсії у це місто. І не даремно.

      Пересуваючись довгими,  місцями вузькими коридорами, підземного бункера минулого століття, стає трохи моторошно.  Стіни товщиною від 1 метра, вода біжить струмочком підземелля і не пересихає, навіть, в саме посушливе літо, товщина металевих дверей біля 15 см. У бункері було все для життя 500 людей. З яких 300-солдати, інші обслуговуючий персонал. Зараз бункер у двічі менший, за рахунок замурованих стін.  У бункері було водовідведення, генератор, опалення, світло, їдальня, лікарня, 4 доти і загадкові знаки питання на стінах. Справа в тому, що коли діючи власники бункеру брали його у держави в оренду, служба безпеки України заборонила розрушати стіни/перегородки. Яку саме таємницю зберігають загадкові стіни бункеру і скільки на  справді підземних виходів і куди вони ведуть не знають навіть угорці. Вони приїжджають сюди і відновлюють історію, розпитуючи літніх місцевих мешканців, на очах яких відбувались всі події. При скануванні бункеру виявилися пустоти за стінами, що саме замурували там,  яку таємницю зберігає бункер невідомо нікому. Але версій дуже багато і кожна має свій сенс.


 Діти були в захваті, вони із задоволенням побродили коридорами,піднімались до дота,  послухали цікаві історії гіда і кожна придумала свою версію таємничих стін. Ми отримали те за чим туди поїхали, а саме- набрались вражень. Рекомендую всім хто ще вагається.

You have no rights to post comments