ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Діти

У скільки років краще за все йти до школи? В 5? Або в 6? А може в 7? Як визначити готовність дитини до школи?

Згідно із законом України, в школу дитина може йти, якщо на 1 вересня їй виповнилося 6 років. Всі інші варіанти на розсуд батьків. У підсумку, в сформованих класах половина - це діти 6 років, 40% - це ближче до 7 і тим кому вже є 7 на 1 вересня, а також 10% - це діти від 5 до 6. Коли в одному класі вчаться діти від 5 + до 7 + років - це створює певні проблеми в освітньому процесі. 👶Чим керуються батьки, віддаючи дитину до школи: 

дитина складає цифри, читає, знає англійську (на початковому рівні), знає багато віршів, має відмінне логічне мислення і найголовніше - їй вже не цікаво в садку (інтелектуальна готовність до школи); 
батьки прагнуть віддати дитину, записавши в клас до певного визначеного вчителя, якому вони довіряють;
друзі / сусіди / батьки радять віддавати дитину в віці, який виявився ідеальним в їхньому випадку з їхніми дітьми. «Тому що він/вона дуже високий; тож 12 років планується навчання в школі, пізніше 6 не можна віддавати; мій пішов в школу в 5/6/7/8 і все добре і тобі раджу.
    Потрібно пам'ятати про те, що всі діти розвиваються по-різному, фактичний вік дитини не завжди відповідає біологічному: одна дитина в 6 років готова до систематичного навчання, а іншій дитині і в 7 років звичайне шкільне навантаження буде не під силу.
   Крім інтелектуальної готовності, є ще психологічна готовність і фізіологічна. Батьки не надають великого значення фізіологічної та психологічної готовності до школи. Як правило, вважають оскільки дитина навчена читати і писати потрібно шукати можливість «влаштувати» її до школи раніше, ще до того, як виповниться шість років. Це помилкова думка, навіть якщо дитину навчили читати і писати коротенькі диктанти, вона може бути не готова робити власні висновки, міркувати і концентруватися на уроках. Потрібно орієнтуватися на свою дитину, на її психологічну готовність і зрілість її нервової системи. Також існує така думка, що віддавати дитину до школи можна тоді, коли у неї виростуть кутні зуби. Це означає, що кісткова тканина дитини вже досить зміцніла, в організмі вистачає кальцію, і хребет готовий до підвищених навантажень, які неминучі в школі. Адже труднощі в навчанні можуть виникати не тільки через те, що дитина не розуміє якогось предмета, або, що поганий вчитель, а й з-за непосидючості і неуважності самої дитини. А саме це і є психологічна незрілість дитини, яка виникає в результаті несформованості певних психічних процесів.
     Фізіологічна готовність дитини до школи це, в першу чергу, готовність висидіти всі уроки. У неповні 6 років у дитини ще не повністю сформований хребет, внутрішні органи, а її змушують дуже довго сидіти (слабка здатність до саморегуляції). І це точно негативно позначиться на її фізичному стані.🙈 У першокласників слабка здатність до саморегуляції, це коли дитина не може сидіти все уроки. Діти змушені робити не те, що їм хочеться зараз, а те, що потрібно, і слухати вказівки вчителя. Потрапляючи в шкільну систему, малюк швидко втомлюється від шкільного режиму. У дітей часто піднімається температура «просто так».
    Оскільки шкільна зрілість, як і взагалі розвиток дитини, підлягає закону нерівномірності психічного розвитку, кожна дитина має свої сильні сторони і зони більшої вразливості. Але тим не менше потрібно в школу йти і визначатися коли. Я вам рекомендую поставитися максимально серйозно до цього питання, щоб не нашкодити своїй дитині. Найбільш правильним буде звернутися до дитячого психолога, який за допомогою тестів і методик визначить готовність вашої дитини до школи.
     Ну і наостанок, рішення все одно залишиться за вами і перш ніж ви його приймете, подумайте- чи забирати у дитини 1 рік дитинства, чи замінити казки на вправи і задачки? Ще один рік в дитячому садку потрібен вашій дитині не для того щоб навчитися читати і писати, а для можливості навчитися бути разом з іншими дітьми, дотримуватися режиму як «зводу правил», а також «підтягти» до школи навички самообслуговування.

You have no rights to post comments