ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Діти

Коли допомога дитині стає шкідливою

Коли доречна ваша допомога, а коли «допомогаючи»,  ви шкодите дитині.
Дорослі завжди хочуть, щоб дитина якомога швидше почала бути самостіною, але не завжди на це мають терпіння. І тоді дуже тривалий час роблять за дітей те, що вони в змозі зробити самі. Але завжди настає той самий період, коли маму або тата дивує, чому діти такі неспроможні, не зібрані, не вміють і ще багато ні? 

Коли малюк несамостійний і у нього ще не виходить зав'язати шнурки - от тоді ваша допомога йому просто необхідна. Вам потрібно допомогти зав'язати йому шнурки.
Коли дитина фізично і психічно досягає того рівня розвитку, що вже може цьому навчитися, - їй потрібна допомога дорослих у тому, щоб навчитися їх зав'язувати.
Коли дитина вже навчилася це робити і у неї достатньо фізичних і психічних ресурсів, щоб їх зав'язати (не зламана рука, нога,  немає високої температури і т.д.), вона потребує можливості зробити це самостійно.
А якщо йому/їй «допомагати» - це буде знецінення  сил і нвалідізація.
Коли людина хвора і не може сама встати - їй потрібен догляд. Коли у неї з'являються сили, щоб встати і ходити з чиєюсь допомогою - їй потрібна допомога і підтримка в тому, щоб встати і ходити. А «піклуватися» та робити все за дитину, коли вона може починати робити це самостійно - буде інвалідизацією.
висновок
Допомога доречна і необхідна людині на момент, коли вона не в змозі вчинити дію самостійно. Коли у людини цей ресурс з'являється, важливо відпускати її в самостійну діяльність. Інакше людина отримує послання, що вона безпорадна. Спочатку злиться й бунтує, а потім перетворюється на жертву.

You have no rights to post comments