ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Батьки і діти

А чи це моє справжнє бажання чи….?

     Батьки з самого дитинства бажають "зайняти" дитину, особливо активну,чимось корисним, тим що знадобиться, коли син/дочка виростуть. Головна мета, яку батьки переслідують - щоб не хвилини вільного часу, щоб ніяка думка зробити якісь пустощі не прийшла в голову крихітки.Але чи всі батьки враховують здібності і потреби дитини?

Або реалізовують свої нездійснені мрії через дитину?

   

    Оля мріяла танцювати, і тому сина віддала на танці. А хлопчик був слухняний, тата, який міг переконати маму, поруч не було. І він танцював, тихо ненавидів і танцював. Часто хворів, все закінчилося, коли він зламав ногу. Ставши дорослим, згадував танці з жахом. 

Багато батьків вважають, що музика і вміння грати на будь-якому музичному інструменті розвиває дитину. Не сперечаюсь. Але ... якщо дитині це цікаво. І вона отримує від цього хоч якесь задоволення, а не тільки стусани і батьківський гнів.

Таке насильство призводить до сплеску страхів, невпевненості, низької самооцінки. В майбутньому к небажанню ризикувати, знайти свою справу. Зате є "вміння" сидіти роками на ненависної роботі і терпіти Її, лаючи себе в душі за слабохарактерність.⠀⠀

І тоді, ставши батьками, вони швидше за все у своїй дитині будуть втілювати свої нереалізовані мрії. Замкнуте коло.

Добре, що є дитяча психологія, яка допомагає розібратися з дитячими травмами і навчиться бачити здібності дитини. Часто батьки кажуть, що дитина не знає чого хоче. Я стверджую-знає !!! Але через страх перед батьками не показує це. Або батьки не помічають. Так як вони вже придумали собі, що їх дитина буде: спортсменом, музикантом, вченим і т.д. А дитина, наприклад,  хоче просто шити або ліпити з пластиліну тварин, або ганяти в м'яч. Але це не престижно, а значить не підходить для моєї дитини, вважають батьки.

А  їм самим це не цікаво. Так і душить зачатки того справжнього, чим займалася б людина все життя приносило б радість, користь і щастя.

Згадайте, а ким ви хотіли бути  в 5-6 років? Чого навчали батьки вас, а ви цього не хотіли? А тепер чим займається ваша дитина?

You have no rights to post comments