ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Батьки і діти

Що робити, якщо вам не подобаються нові друзі вашого підлітка та його агресія проти вас?

Нові друзі, нова компанія і звідки стільки нахабства в 13 років? Я бачу, що нові приятелі мають купу недоліків та негативний вплив на мою дитину. Недоліків у цих друзів більше ніж переваг і прийняти їх просто вище моїх сил. Тим більше, що в підлітковому періоді саме друзі мають більший вплив, ніж батьки. Що робити?

   Якщо вам не подобається коло спілкування сина або дочки, стратегія може бути тільки одна: розібратися, чому ваш підліток з ними спілкується, чим його приваблює спілкування з ними. Поясніть дитині свою позицію, розкажіть про своє занепокоєння, вислухайте і визнайте право дитини на альтернативну позицію.
Точно не рекомендую просто заборонити спілкуватися з дітьми на підставі того, що я дорослий, а ти дитина і будеш робити так, як я тобі скажу. Це викличе тільки протест проти вас. Вислухати дитину набагато важливіше, ніж давати їй поради або, тим більше, критикувати.
   Як і багато дорослих, підлітки не відразу засвоюють життєві уроки. Щоб відрізнити хороших друзів від поганих, їм може знадобитися час. Якщо заборонити спілкуватися зі своїми друзями, можна втратити довіру, задавити своєю авторитарністю і не перемогти. Краще запропонуйте їй свою підтримку і розуміння - і тільки так діти будуть вам довіряти свої секрети, ділитися з вами новинами і звертатися до вас у важкі моменти свого життя.

На твоє слово десять у відповідь, огризається, не слухається, грубіянить. Знайома ситуація?

   Підлітки-вже не діти, але ще й не дорослі. Власне тому підлітковий вік називають  перехідним періодом з дитинства в більш усвідомлений вік. Прагнення спробувати все з дорослого світу часом зашкалює.
Велике бажання виділитися: з пофарбованими в синій колір волоссям, придбанням тільки брендового одягу  і закінчуючи спробами алкоголю та паління. Життя будується за принципом -або все або нічого. Батьки дратують,  нема бажання ходити до школи, на будь-яке зауваження – хамство, агресія. Чому підлітки агресивні?
Вся справа в тому, як розвивається мозок. У перехідному віці активно розвивається лімбічна система. Вона відповідає за емоції і отримання задоволення. Тоді ж розвивається і префронтальна кора, яка забезпечує здатність людини до прояву самоконтролю. Тільки ось під впливом гормонів лімбічна система більш активна. І поки область мозку, що відповідає за контроль, не так зміцніла, вибесити підлітка дуже просто.
Є два шляхи: почекати - саме пройде, або придумати способи навчити дитину самоконтролю. Як вчити - точно не знає ніхто, але почніть з того, щоб не скаженіти самому у відповідь.

You have no rights to post comments