ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Батьки і діти

Чому мами кажуть стосовно дитини замість він або вона МИ?

- Ми народились крупними;
- Ми будемо вчасно;
- Ми хворіли, скажіть  домашнє завдання;
- Ми купаємось ...Схоже на ваші вирази?
    МИ - з'являється саме від того, що є процеси, які дитина до певного віку самостійно не робить, і всі ці дії відбуваються і в житті мами/тата. Ось коли дитина буде сама купатися, їсти, гуляти і т.д., тоді використання займенника "ми" вже буде недоречним. Як правило, процес самостійності дитини починається  від 3-х до 4-х років. Тоді пропадає МИ. Якщо у вас це затягнулось надалі, треба щось змінювати.
Причина такої поведінки в зайвій емоційній залежності мами/бабусі від дитини.

Причини різні:
✔️важка вагітність, пологи або хвора дитини.
✔️ «зламалася» прихильність. Мама вважає дитину своєю гіпер місією на землі; віддає йому/їй все себе; не дає висловлювати свою думку і жити самостійно.
✔️як форма компенсації. Скажімо, батьки мами, або її чоловік з нею погано поводиться. її думку не поважають, або загрожує розлучення. Тоді це «Ми» стає прикриттям. Підсвідомо, звичайно.
      Причина гіперопіки та прихильності, як правило, в дитячих травмах мами (не дали їй любові і турботи)
ВАЖЛИВО, зверніть увагу, як каже дитина. Якщо і вона каже «Ми зробимо уроки», це також проблема над якою треба попрацювати. Це погано для дитини: вона буде пасивною; не зможе брати на себе відповідальність; на неї чекають складності зі спілкуванням, не зможе відстояти свою думку, буде жити за вказівками і тд.
Для мами також погані наслідки: вона розчиняється і втрачає себе .... Дітей треба відпустити від себе, а в вашому випадку прийдеться «відірвати» від себе. Це дуже боляче та травматично для обох сторін.
 
    Краща профілактика таких ось явищ проста: займайтеся своєю реалізацією не тільки як матері, але і як, професіоналу, як дружини, як особистості, як творчої людини. Працюйте над  своїми мріями.
Будуйте своє життя так, щоб дитина була при вас, а не ви при дитині.

You have no rights to post comments