ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ

Батьки і діти

Лора Василевич
Батьки і діти

Батьки і діти. Як не нашкодити своїй дитині.

1. Гнів батька - наслідок його власних проблем. Але провину за них дорослий покладає на дитину.
2. Погана поведінка - один з небагатьох способів, які використовує дитина для покарання дорослого.

3. Саме те, що батьки приховують, найбільше хвилює дитину.

4. Травмовані діти назавжди залишаються прив'язаними до батьків і не досягають емоційної зрілості.

Лора Василевич
Батьки і діти

Як відірвати дитину від гаджетів?

       Ми живемо в 21 столітті, яке по праву називають ерою інформаційного суспільства. Саме інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього. При бажанні кожен з нас може знайти будь якого роду інформацію, не виходячи з дому. Да що там казати, якщо нам з минулого року вже діагностувати та консультувати почали в системі онлайн. Також впроваджена система online-навчання для різних напрямків. При бажанні ти можеш дізнатися, поділитися будь якою інформацією миттєво. Це ж круто! Та чи ми готові до цього? Чи встигають люди за таким інтенсивним розвитком? Культура використання інформаційних потоків за допомогою  гаджетів, як і культура спілкування он-лайн, ще на стадії формування. Тому ми маємо різного роду відхилення або залежність.

     Гаджети, компи, чати, спікування в соціалних мережах, а також он-лайн ігри, додатки та інше просто НЕМИНУЧЕ. Тому, чи правильно буде  забороняти їх використання своїм дітям? Звісно що - НІ. Кому сподобається бути необізнаним, або «не в темі» того що обговорюють однолітки, однокласники? Навіть, якщо ви до школи ніколи не давали дитині в руки планшет або телефон, ваша дитина все одно піде до школи, де про все це дізнається, у все це зануриться, тільки останньою. А останнім ніхто не любить бути.  Тому своєю забороною ви тільки роздратуєти дитину, поставите у незручне становище, а також зіпсуєте стосунки. Воно вам треба? Вважаю, що -ні. Тому визначте з дитиною правила за якими він може використовувати гаджети і поясніть для чого вони всі призначені. Ваше рішення давати, або не давати гаджет дитині не має йти в розріз зі заздалегідь встановленими правилами. Це не має бути покаранням або заохочуванням. Це правило, яке ви обговорюєте з дитиною і він його дотримується.

А тепер обов’язково для всіх батьків – НЕ ВИМАГАЙТЕ ВІД ДИТИНИ ТОГО, ЩО САМІ НІКОЛИ НЕ ВИКОНУЄТЕ!!!

Наприклад – ти можеш пограти з планшетом 1 годину, при цьому ви самі сидите 3. Ви бажаєте бачити дитину за читанням книги, а самі цього не робите. Результат буде нульовим.
Дитина завжди вам відзеркалить вас і, якщо ви гніваєтесь на неї, що вона вас не чує, чогось не робить в першу чергу подумайте, чи ви показали їй своїм прикладом, що це норма для вашої родини?
Якщо ці правила зрозумілі поїхали далі. Переходимо до коріння проблеми

Лора Василевич
Батьки і діти

А чи це моє справжнє бажання чи….?

     Батьки з самого дитинства бажають "зайняти" дитину, особливо активну,чимось корисним, тим що знадобиться, коли син/дочка виростуть. Головна мета, яку батьки переслідують - щоб не хвилини вільного часу, щоб ніяка думка зробити якісь пустощі не прийшла в голову крихітки.Але чи всі батьки враховують здібності і потреби дитини?

Або реалізовують свої нездійснені мрії через дитину?

   

Лора Василевич
Батьки і діти

Як правильно робити зауваження, як критикувати, щоб не травмувати дитину?

- Допоможіть розібратися, що відбувається з дитиною, синові 12 років - став агресивним, свариться, робить все на зло.

- А ви як думаєте?- питаю батьків.

- Напевно перехідний вік, не має сил, допоможіть.

- А як ви спілкуєтеся зі своєю дитиною?

-Нормально, відповідають хором мама і тато,
- стараємось ні в чому не відмоляти, але бажаних результатів немає.
      В ході бесіди я чую деструктивні репліки, критику при зверненні до дитини: «включай мізки», «це не твої оцінки, ти знаєш краще», «ти приколюєшся?», «У тебе мізки як у рибки», «ну коли ти почнеш думати перш ніж щось зробити?»,«ну ось за що не візьметься-все псує »,«ой ну тюхтій, куди йому перше місце на змаганнях?»