ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Олена Злобіна
Разом з дитиною

КНИЖКА №2 для Медичного центру «Аврора»

Друга книжечка даної серії поєднує в собі звуки «Т», « ТАМ», «ТУ», «ТОП», «ТАТО», «ТІТІ», «Ф», «ФУ», «Д», «ДУ», «ДІД».

Сторінка 1 – звук Т

Починається книжка зі звуку «Т», який представлений у вигляді молотка. Дитинка може дістати молоточок, та забиваючи цвяхи промовляти цей звук. Також можна попросити малюка полагодити рейки (шпали кріпляться на великих кнопках).


Сторінка 2 – звук ТАМ

Яка перша думка у нас виникає, коли ми чуємо «ТАМ»? Так, це коли ми на щось вказуємо! На цій сторінці пальчиком вказано на 1) пташку, яка може вилітати зі шпаківні, 2) на котика, який може впасти, якщо не допомогти зробити паркан, 3) на ведмедика, який ховається у своєму барлозі. Доречі, коли малюк допомагає пташці вилетіти зі шпаківні, він одразу повторює звук ТІ-ТІ, який ми зустрінемо у цій книжечці; коли рятує котика, повторює звук МАУ (книжка №1); коли ведмедик вилазить з барлога, малюк повторює звук Е (або Э російською), з яким ми також сьогодні зустрінемось.

Таким чином, вивчаючи нові звуки ми закріплюємо інші. А всім відомо, що повторення – мати навчання.

Сторінка 3 – звук ТУ

Звук «ТУ-ТУ» - яскравий потяг, який рухається и промовляє потрібний нам звук. На кожному вагоні зображений відповідний звук «ТУ». Вагони можна знімати з липучок та тренувати пам’ять дитини (змінити почерговість кольорів, тощо). Можна також порахувати колеса та доторкнутися до диму, який випускає потяг))))


Сторінка 4 – звук ТОП

Звуки «ТОП-ТОП» - це звичайно кроки малюка. Але щоб сторінка була більш цікавою, я зробила три чобітки з різними застібками.


Перший застібується на липучку, другий треба зашнурувати, а у третьому докласти сили, щоб натиснути на фіксатор. Також у кожному чобітку ховається одна з літер: «Т», «О», «П».

Сторінка 5 – звук ТАТО

Нагадаю, що у першій книжечці у нас була сторінка, присвячена мамі, а тепер окрема сторінка для тата)))

Тато їде (у машині) на роботу, доки мама чекає на нього вдома))). Склади ТА й ТО ховаються за кущем та деревом, то ж дитині треба буде їх знайти.

 


Доречі, з татом за ручку можна привітатися, а у світлофора змінити кольори (вони на кнопках), або взагалі дати можливість малюку самому у вірній послідовності їх встановити.

Сторінка 6 – звук ТІТІ

Ось і пташки заспівали, промовляючи «ТІ-ТІ». Але вони переховуються у гніздечку на дереві. Нумо, пошукаймо!

 

На кожному листочку зображені наші звуки «ТІ-ТІ». З гнізда малюка привітають двоє кумедних пташенят. Сонечко також привітається, але спочатку його доведеться відкрити)))

 

Сторінка 7 – звук Ф

Майже кожен малюк полюбляє робити гримаси, особливо коли мова йде про їжачка))) Саме їжачок може допомогти малюку з вимовою звуку «Ф».

 

Наш їжачок справді колючий (липучка), його можна потрогати та посадити на колючки яблучко з дерева. На ньому є наш звук «Ф». Ще одна «Ф» ховається за грибом (якщо потягти за мотузку).

 

Сторінка 8 – звук ФУ

Про що можна подумати, промовляючи відразливе «ФУ»? Про те, що хтось забруднився! Ця сторінка не тільки допоможе дитині з цим звуком, а також навчить охайності й чистоті.

Наш малюк забруднився: його волосся й щоки вкриті брудом – «ФУ». Але можно його вмити (попрацювати з липучками й гудзиком)! Тепер у малюка чисте волосся й рожеві щічки!

 

Сторінка 9 – звук Д

Звук «Д» - наче той дятел, що відовбує комах з кори дерев. Спробуй та знайди на сторінці усі звуки «Д»! Де вони ховаються? Під крилом дятла, у дуплі, а такод одна «Д» сидить на гудзику, з якого її можна знімати для вправ.

Сторінка 10 – звук ДУ

Нарешті музична сторінка! На трубі можна робити «ДУ-ДУ», бо саме так цей звук можуть сприйняти дітки з вадами слуху. Наша труба окрім звуковий тренувань може допомогти дитині навчитися шнурувати. А звуки «Д» та «У» можна також пошукати й знайти у самій трубі!

Сторінка 11 – звук ДІД

Нагадаю, що у попередній книжечці була «БАБА» (зимова сторінка зі сніговиком). Тепер настала черга «ДІДа»)))). А там де дід, там й Дід Мороз!

А у торбі Діда Мороза вже знайомі малюку звуки – хай повторить! Потім все можна скласти у торбу й спробувати її зав’язати.

 

Ось такою вийшла друга книжечка для діток з вадами слуху. Натхнення Вам, батьки!

You have no rights to post comments