ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Школа БЕЗПЕКИ

Чому і хто обманює наших дітей в соціальних мережах?

Зараз в соціальних мережах гуляє багато небезпечних матеріалів, розрахованих на дітей і підлітків: статті, пости, посилання на сторонні ресурси, фото-, аудіо- і відеофайли. Вони можуть нести в собі пропаганду насильства, анорексії та булімії, суїциду, азартних ігор, наркотичних речовин, алкоголю, можуть містити еротику і порнографію, нецензурну лексику, інформацію, що розпалює расову ненависть.
Для чого в соціальних мережах поширюються такі матеріали?

Їхня мета - маніпуляція дитячою свідомістю. Після «обробки» підлітки багато з забороненого починають сприймати як норму.
Чому діти довіряють стороннім людям в соціальних мережах?

Основна причина - абсолютне прийняття їх такими, якими вони є. Адже підлітковий вік досить складний для всіх членів родини. Підліток усвідомлює себе як особистість, він хоче розуміння, любові  з боку значущих в його житті людей. Як правило, років до 7 батьки ретельно опікують своїх дітей, але в підлітковий період та після батьки вважають, що дитина вже виросла і про неї не треба так багато піклуватися, адже «вже сам розуміти повинен». Батьки фінансують бажання своїх дітей, відпочинок в європейських дитячих таборах, навчання в приватних закритих пансіонах. Тобто по суті від дитини починають відкуповуватися. Якщо любові немає, то підліток трактує це інакше, ніж ми, дорослі. Він робить висновок - я поганий. Він не може зрозуміти, що батьки зайняті і їм не до нього. Він не потрібен - значить поганий. Щось в ньому не так.
А що дають небезпечні сумнівні групи в соціальних мережах? І спілкування, і підтримку, і прийняття, і друзів - все, щоб відчути себе потрібним. А тут ще й закриті групи: тобі не просто довіряють, а ще й довіряють таємницю спільноти, групи. Дитина отримує те, що шукає - підтвердження своєї значущості і відчуття причетності. Його зрозуміли, почули, і його думка має цінність для групи. У дитини є відчуття, що вона може впливати на ситуацію, приймати рішення. А насправді нею керують розумні люди, фахівці.

З якою метою створюють небезпечні для життя групи в соціальних мережах?

Ця система, спрямована на підрив засад суспільства. І це питання безпеки. Тут і саме суспільство повинне йти назустріч безпеці дітей. На руку злочинцям наша традиція не співпрацювати з державою, а так само погіршує ситуацію недофінансування кібермоніторінга активної діяльності кураторів таких груп. Але ж дії таких груп - це свідома робота, це кіберзлочин.

Як батьки можуть захистити своїх дітей від такої системної роботи?

- Якщо батьки не займаються своєю дитиною, то вони не зможуть їй допомогти. Необхідно спільне проведення часу, знання інтересів дитини, обмін досвідом. Усвідомте, що у дітей є чому повчитися: часом вони видають оптимальні рішення складних, на перший погляд, завдань. Це тому, що вони не заангажовані, вони мислять широкоформатно якраз в силу відсутності досвіду. Наш «дорослий» мозок вибирає шлях «протоптаної» доріжки, ми навіть не замислюємось, наскільки на сьогодні це рішення є ідеальне або ні. А ось діти пробують всі варіанти, вони розглядають всі можливості і часто обирають найкращу !!! Якщо ситуація не суперечить безпеці життєдіяльності, дайте дітям піти своєю дорогою, дозвольте цьому бути!
     На онлайн марафоні «Я за безпечне життя» один день буде присвячений темі  безпеки в інтернеті. У вас буде можливість відпрацювати практично зі своїми дітьми реальні ситуації з життя, на які вже попалися сотні людей. Обман в соціальних мережах, заманювання дітей в небезпечні групи, секти відбувається, як тільки є дірка в стосунках. І на це ніяк не впливає ні ваш дохід, ні соціальний статус. Тільки взаєморозуміння, безумовна любов і повне прийняття можуть врятувати від біди та шахрайства. І тільки ви, дорослі, розумні батьки, усвідомлюючи проблему,  повинні навчити своіх дітей бути обережними, недовірливими до сторонніх людей та їх пропозицій та налагодити відношення у нас на марафоні. 
Підписуйтесь на нашу сторінку Facebook і стежте за нашими новинами. Марафон не за горами!