ЗНИЖКА 10% НА БУДЬ-ЯКИЙ МАЙСТЕР-КЛАС АБО ТРЕНІНГ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ НА САЙТІ
Лора Василевич
Діти

Чому треба вірити в дива?

 Є два способи прожити життя: перший - як ніби чудес не існує, другий - як ніби навколо одні чудеса.

 Альберт Ейнштейн

Віра в дива як захисна функція

  Діти сприймають світ зовсім не так, як дорослі. Крохам важко протистояти страхам, невдачам, неприємностям, тому малеча більш беззахисна. Саме завдяки цьому діти починають вірити, що існує сила, яка може вберегти їх від страху, болю  або страждання, тобто  у них виробляється своєрідний захисний механізм. Так з`являється уявлення про всесильних батьків, які можуть все, а також про добрих і злих чарівників і істот.
Віра в дива - це адаптаційний механізм психіки, який зберігається у нас на підсвідомому рівні і до дорослого віку. Саме він,  допомагає нам переживати найскладніші моменти в житті.

Віра в дива розвиває творчі здібності

  Віра в  казки і чарівних героїв допомагає дітям розвивати фантазію. Пам'ятаєте, як в дитинстві ми уявляли себе в ролі принцеси або всемогутнього чаклуна з останньої почутою казки? Думали про те, які б три бажання загадали, фантазували, як виглядає будинок Діда Мороза на Північному полюсі, вірили, що коли ми спимо, наші іграшки прокидаються і починають жити своїм життям. Саме завдяки фантазіям дитина розвиває творче мислення, вчиться вигадувати щось нове. Згодом це стане в нагоді в будь-якій області життя.

В світі не існує нічого не можливого.

   Слово "неможливо" часто псує життя і дорослим людям. З його допомогою ми самі ставимо себе в рамки, які не можемо подолати. А люди, які не знають такого слова, завжди продовжують боротися і шукати способи домогтися свого. Такі люди ставлять світові рекорди, перемагають хвороби, роблять наукові відкриття. Я вважаю, що хоча б в дитинстві діти повинні жити в світі, де немає нічого неможливого. В майбутньому це допоможе їм шукати і знаходити виходи із, здавалося б, безвихідних ситуацій. В іншому випадку,можливо прожити все життя в заданих рамках, і замість можливостей дитину будуть оточувати неможливості.Коли людина не вірить в диво або везіння, він не бачить сигналів в світі, які підказують йому, як вирішити проблему, і упускає свій випадок.
   Дитяча віра в казки змушує нас завжди сподіватися на краще, і це допомагає побачити варіанти вирішення проблеми. Крім того, віра в дива, звернення до міфічних персонажів з якимось проханням дає нам потрібний психологічний настрій для її реалізації. Коли ми не можемо вирішити якусь проблему, ми часто впадаємо в паніку і не чуємо підказки нашої підсвідомості. А, звертаючись до вигаданого персонажу, ми як би перекладаємо на нього відповідальність, заспокоюємось і вирішуємо нашу проблему.До того ж, виховувати дитину в раціональному ключі - це не означає, добре підготувати його до реального життя. Навпаки, наш світ не завжди підпорядковується раціональній логіці. Наприклад, емоції і почуття зазвичай ірраціональні. Людина з дитинства повинна бути готовою до цього. 

Поки ти намагаєшся контролювати Життя, в ній дива не буде. Просто не може бути. Диво приходить тільки в ту мить, коли ти готовий довіритися Життю. І приходить воно саме, без повідомлення, без попередження, без гарантій.

You have no rights to post comments